تجربه زندگی با اضطراب جنسی

خانم ۳۷ساله‌ای که در ابتدای مطلب شرحی راجع‌به او و تجربه‌هایش خواندید بیش از ۱۵ سال با اضطراب جنسی و مشکلات ناشی از آن دست‌به‌گریبان بود. روزی به‌طور کاملا اتفاقی شغلی در روزنامه یافت و مشغول ستون‌نویسی راجع‌به اطلاعات مرتبط با مسائل جنسی شد. این اطلاعات به او کمک کرد تا به‌مرور متوجه شود که اضطرابش آن‌قدرها هم که گمان می‌کرده غیرعادی نبوده است. وقتی تجربه‌هایش را با دیگران در میان گذاشت، متوجه شد که خیلی‌ها تجربه‌های مشابهی را از سر گذرانده‌اند.

دانستن اینکه تنها نیست و نیز استفاده از برخی راهکارهای دیگر کمکش کرد بالاخره بر مشکلش غلبه کند. یکی از این راهکارها، آن‌ طور که خودش می‌گوید، تمرین منظم حرکات یوگا بود. با استفاده از این تمرین‌ها توانست ذهن‌آگاهی خود را تقویت کند، که در برقراری رابطه جنسی هم به کمکش آمد.

اما به نظر می‌رسد که استف اوتری ۳۷ساله، مهم‌تر از همه اینها، درس اساسی‌تری از این تجربه پانزده‌ساله گرفت. اینکه دیگر به‌خاطر نقص‌ها و کاستی‌هایی که خیال می‌کند دارد، خود را سرزنش نکند و آنچه احساس می‌کند، در هر حالتی برایش مایه افتخار و خرسندی باشد؛ حتی وقتی تمایلی به برقراری رابطه جنسی حس نمی‌کند. این شاید مهم‌ترین قدم برای غلبه بر اضطراب جنسی باشد.

در نهایت

در بخش «ارسال دیدگاه» می‌توانید با ما و خوانندگان مطلب از تجربه‌ها و راهکارهای خودتان بگویید. شاید آنچه شما می‌گویید برای دیگران هم راهگشا باشد. اگر نظر، انتقاد یا پیشنهادی دارید یا آنکه مایلید بیشتر راجع‌به اضطراب جنسی و مشکلات ناشی از آن بدانید، حتما مطرح کنید. اگر خواندن مطلب برایتان مفید بود، لطفا آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.