17 اسفند 1399
اختلال اضطراب اجتماعی چیست و چگونه درمان می‌شود؟

اختلال اضطراب اجتماعی به ترس از دیده شدن یا قضاوت شدن توسط دیگران در موقعیت‌های اجتماعی اشاره دارد. این اختلال گاهی تحت عنوان هراس اجتماعی نیز شناخته می‌شود.

27 بهمن 1399
اضطراب جنسی چیست و چطور می‌توان بر آن غلبه کرد؟

اضطراب جنسی ممکن است برای مردان و زنان تمامی رده‌های سنی پیش بیاید، آن‌هم فارغ از اینکه چقدر تجربه داشته باشند. تجربه این اضطراب برای برخی موقتی است؛ مثلا برای کسانی که قرار است اولین رابطه جنسی خود را شروع کنند.

26 بهمن 1399
انواع اختلالات روانی و علائم آن‌ها

سلامت روان به معنای عملکرد متناسب و بهینه‌ی حوزه شناختی، رفتاری و عاطفی انسان است. در واقع سلامت روان اشاره به چگونگی تفکر، احساس و رفتار افراد دارد. هر از چند گاهی در زبان عامیانه اصطلاح «سلامت روان» به معنای عدم وجود اختلالات روانی تلقی می‌شود.

21 بهمن 1399
همه چیز در مورد اختلال بیش‌فعالی (ADHD) در بزرگسالان

تمرکز و تلاش انسان‌ها در دوره‌ی بزرگسالی بیشتر معطوف به ایجاد تعادل بین وجوه و ابعاد مختلف زندگی است. اگر در مورد انجام مسوولیت‌های خود همیشه دچار تأخیر می‌شوید، بی‌نظم و فراموش‌کارید و همیشه با کلی کار عقب‌مانده روبرو هستید، این احتمال وجود دارد که دچار ADHD یا اختلال بیش‌فعالی و کمبود توجه باشید.

20 بهمن 1399
۵ دلیل رایج غر زدن کودکان و نحوه صحیح برخورد با آنها

اغلب ما در هنگام برخورد با کودک غرغرو واکنش شدید نشان می‌دهیم. خیلی وقت‌ها این واکنش با خشم و عصبانیت نیز همراه است. اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد این است که بگوییم: «بسه دیگه، غر نزن!»

11 بهمن 1399
هرآنچه که باید درمورد بیماری چند شخصیتی بدانید

علائم اختلال چند شخصیتی چیست؛ این مطلب اطلاعات مختلفی دربارهٔ علائم و نشانه‌ها، علل شکل‌گیری، روند تشخیص و درمان آن در اختیارتان قرار می‌دهد.