مزایای استفاده از اکسنت‌وال

اکسنت‌وال شما، با رنگی متفاوت ولی همگون با فضای اتاق، خود یک اثر هنری است و بخشی از تزئینات داخلی به‌شمار می‌رود

دیوارهای خاص ساده ولی کارآمدند. به‌علاوه، به‌خوبی نظرها را به خود جلب می‌کنند و فضای اتاق/ خانه/ محل کارتان را تغییر می‌دهند. یکی از مزایای اصلی این ایده، تبدیل‌شدن خودِ دیوار به دکور شماست. اکسنت‌وال شما، با رنگی متفاوت ولی همگون با فضای اتاق، خود اثری هنری است و بخشی از تزیینات داخلی به‌ شمار می‌رود.

در نتیجه، لازم نیست برای پوشاندن دیوار با تصاویر و اجسام مختلف هزینه کنید. می‌توانید کمی فضای داخلی مدنظرتان را خلوت کنید. در ضمن، از آنجا که فقط می‌خواهید یک یا دو سطح از فضای داخلی خود را تبدیل به دیوارهای خاص بکنید، می‌توانید در انتخاب رنگ‌های مدنظرتان کمی جسورتر باشید. همچنین، می‌توانید از این دیوارها برای تکمیل فضایی که همین‌الآن هم با وسایل مختلف به وجود آورده‌اید کمک بگیرید.

برای مثال، فرض کنید یک قالی خوش‌رنگ یا مجسمه‌ای چشم‌گیر دارید. این قالی یا مجسمه نقش نقطه مرکزی را در تزیینات یکی از اتاق‌های خانه شما بازی می‌کند. انتخاب همان رنگ یا رنگی مشابهِ رنگ غالب آن مجسمه یا قالی برای اکسنت‌وال نه‌تنها باعث تغییر فضا و حس‌وحال آن می‌شود، بلکه باعث می‌شود رنگی که در قالی یا مجسمه شما دیده می‌شود به رنگ غالب فضا تبدیل شود و محیط شما را یکدست‌تر جلوه دهد.

در نهایت، باید به کاربرد این نوع رنگ‌آمیزی در بزرگ یا کوچک‌تر به‌نظررسیدن فضاها اشاره کنیم. انتخاب پرده‌های مناسب رنگ‌های گرم یا سرد، بنا بر سلیقه و فضایی که در اختیار دارید، اتاق‌هایتان را بسته به نیاز بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کند. استفاده درست از این رنگ‌ها کمکتان می‌کند اتاق کار تنگ و تاریکتان را کمی‌ دل‌بازتر و پرانرژی‌تر کنید یا اتاق‌خواب کوچک خانه را کمی بزرگ‌تر نشان دهید.