جمع‌بندی و سخن پایانی

اکسنت‌ وال‌ها بهترین انتخاب برای تغییر سریع و موثر فضا و حس و حال یک اتاق یا فضای مسقف، با کمترین هزینه و دردسر هستند

اکسنت‌وال‌ها بهترین انتخاب برای تغییر سریع و مؤثر فضا و حس‌وحال یک اتاق یا فضای مسقف با کمترین هزینه و دردسر هستند. انتخاب‌های شما واقعا محدودیتی ندارند و می‌توانید ایده‌های خلاقانه بسیاری را روی دیوارهای خاص خود اجرا کنید؛ برای مثال، می‌توانید به نصب کمد‌های هم‌رنگ، استفاده از سنگ‌های تزیینی برای پوشش دیوار یا حتی رنگ‌آمیزی کناره راه‌پله در خانه‌های دوبلکس فکر کنید.

گزینه جذاب دیگر، استفاده از سقف اتاق برای ایجاد شوک رنگی مدنظرتان است. استفاده از سقف به‌عنوان سطح خاص رنگ‌بندی ایده‌ای خوب برای اتاق‌های شلوغ است. معمولا در این اتاق‌ها، کلی وسیله از قبل هست که تغییر ترکیب‌شان چندان راحت نیست. سقف اتاق دیوار پنجم و معمولا فراموش‌شده اتاق‌هاست که قادر است تأثیر فراوانی بر فضای آن داشته باشد.

به خاطر داشته باشید تغییر رنگ یک دیوار یا سقف از رنگ‌آمیزی کل فضای خانه ساده‌تر است. در نتیجه، نیازی نیست رنگ انتخابی شما همیشگی باشد. در صورتی که بخواهید، می‌‌توانید بعدا هم با کمی هزینه دوباره آن را تغییر دهید. جسور و ریسک‌پذیر باشید و سعی کنید سراغ رنگ‌هایی بروید که معمولا جزو انتخاب‌های اولتان نیستند.

خلاقیت به خرج دهید، از فکرهای جدید و ایده‌های مبتکرانه نترسید، چون با انتخاب یک ترکیب مناسب و خاص می‌توانید فضایی غیرتکراری به محل کار یا زندگی خود بدهید. این تغییر، به‌خصوص در این دوران خانه‌نشینی و قرنطینه ناشی از همه‌گیری، یکی از بهترین اقداماتی است که برای بهبود روحیه می‌توانید انجام دهید.

شما درباره استفاده از اکسنت‌وال چه فکر می‌کنید؟ در محیط خانه یا محل کار خودتان یا اطرافیانتان اکسنت‌وال وجود دارد؟ چقدر با تأثیرگذاری آن در دکوراسیون فضای داخلی موافقید؟ اگر تجربه اجرای اکسنت‌وال را داشته‌اید یا در مکان‌های مختلف با آن روبه‌رو شده‌اید، خوب است از تجربه و حستان برایمان بگویید.