المان‌های مهم در استایل مینیمال

اگر می‌خواهید به سبک مینیمال لباس بپوشید، جزییات در استایل‌تان اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. کیفیت پارچه و دوخت، ثبات، کیفیت و نوع رنگ‌ها، تناسب و کیفیت طرح‌های روی لباس‌ها مواردی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید. ممکن است کمی خسته‌کننده به نظر برسد، اما در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که توجه به این مسائل در انتخاب آیتم‌های استایل مینیمال هم می‌تواند جالب باشد و هم کمک‌تان کند تا آیتم‌ها را به خوبی انتخاب و با یکدیگر ترکیب کنید.

نوع پارچه و دوخت

پارچه و دوخت در استایل مینیمال

در انتخاب آیتم های استایل مینیمال پارچه و دوخت باکیفیت اهمیت زیادی دارد، چرا که باید به نحوی کمال گرایانه و دقیق عمل کنید. در لباس‌هایی که پارچه یا دوخت مناسبی ندارند احساس راحتی نخواهید داشت. زمانی که استایل مینیمال را انتخاب می‌‌کنید باید آیتم‌هایی را خریداری کنید که دوام مناسبی داشته باشند. انتخاب‌هایتان محدود و در عین حال کارآمد و با‌کیفیت هستند. برای یک آیتم باکیفیت و خوش‌دوخت مبلغ مناسبی را پرداخت می‌کنید تا هم ظاهرتان آراسته و تمیز به نظر برسد و هم بتوانید آن لباس‌ها را تا مدت‌ها استفاده کنید.

رنگ

رنگ‌ها در استایل مینیمال

رنگ‌های پایه همچون آبی، قرمز و زرد به راحتی با یکدیگر ترکیب می‌شوند و با هم مطابقت دارند و می‌توانید آن‌ها را با لباسهای مختلفی ست کنید. همچنین با استفاده از این رنگ‌ها می‌توانید نوعی هارمونی با محیط اطراف خود ایجاد کنید.

رنگ‌های خنثی نیز پایه و اساس استایل مینیمال محسوب می‌شوند؛ به ویژه مشکی و سرمه‌ای که برای هر شرایطی کاملاً مناسب هستند. علاوه بر این، سفید، کرم، طیف‌های مختلف قهوه‌ای، طوسی و سایر رنگ‌های خنثی می‌توانند ترکیب‌هایی شیک، مینیمال و مناسب برای استایل شما محسوب شوند.

خطوط و طرح‌های مناسب

خطوط زمینه در استایل مینیمال

خطوط متناسب و منظم در با لباس‌تان منعکس کننده‌ی زندگی متناسب، مطلوب و منظم است. گاهی اوقات که دچار بی‌نظمی ذهنی می‌شوید و یا افکار آشفته دارید، پوشیدن لباس‌هایی با خطوط منظم و متناسب، ذهن و فکرتان  را آرام‌تر می‌کند.

هماهنگی لباس با فرم بدن

هماهنگی لباس با فرم بدن

بسیار مهم است که لباس کاملا اندازه‌ی اندام‌تان باشد. اگر گشادتر و یا تنگ‌تر باشد احساس ناراحتی خواهید کرد. در زمان خرید خیلی با دقت پرو کنید، تمامی برش‌های لباس را بررسی کنید تا بدن‌تان را به بهترین شکل ممکن نشان دهند و دقیقا برازنده‌ی اندام‌تان باشند. اگر به شکل اینترنتی خرید می‌کنید سایز‌های خود را با دقت اندازه‌گیری و طبق همان سایزها آیتم‌های مورد‌ نظرتان را سفارش دهید. هماهنگی لباس‌ها با فرم بدن بسیار در استایل مینیمال اهمیت دارد؛ بنابراین چنانچه اندازه‌ی لباس‌ها کاملا متناسب با بدن شما نبود، می‌توانید با مراجعه به خیاطی لباس خود را اصلاح کنید.