آیتم‌های اساسی در استایل مینیمال

آیتم های اساسی در استایل مینیمال آیتم‌هایی همچون تی‌شرت‌های سفید، شلوارهای جین تیره، دامن‌های طوسی و مدادی، بلوزهای دکمه‌ای، بلیزرها، ژاکت‌های جین، کت‌های مشکی، کیف‌های مشکی و برخی آیتم‌های مشکی دیگر در استایل مینیمال اهمیت خاصی دارند.

در زمان خرید می‌توانید با صرف کمی هزینه بیشتر برای اجناس شیک و بادوام، آن دسته از آیتم‌هایی را خریداری کنید که هیچ‌ گاه در دوره‌های زمانی مختلف از مد ‌افتاده نمی‌شوند و همواره قابل ست کردن در استایل مینیمال هستند.

چنانچه استایل مینیمال را انتخاب کرده‌اید آخرین مد روز برایتان مهم نخواهد بود؛ بلکه لباس‌هایی را انتخاب می‌کنید که بادوام و خوش‌دوخت هستند و در شما حس اعتماد به نفس ایجاد می‌کنند. ممکن است در کمد لباس خود از دهه‌های گذشته آیتم‌هایی داشته باشید که الان هم به اندازه‌ی آن زمان شیک هستند و از آنجایی که در استایل مینیمال کیفیت و دوام لباس‌ها اهمیت بسیاری دارد، آیتم‌هایی که در کمدتان دارید همچنان عالی و بی‌عیب و نقص خواهند بود.

یکی از موارد مهم در استایل مینیمال، راحتی و آسودگی شماست. بنابراین پوشیدن لباس‌هایی که بیش از حد معمول پوست‌تان را به معرض نمایش بگذارد و یا جلب توجه کند باعث می‌شود کمی احساس معذب بودن بکنید.

فرقی ندارد به رنگ مشکی علاقه دارید یا نه، به هر حال نمی‌توانید منکر این موضوع باشید که رنگ مشکی همیشه در صدر جدول‌های رنگی مد روز حضور دارد. آیتم‌هایی با رنگ مشکی در هر کمد لباسی یافت می‌شود و اگر هم از طرفداران استایل مینیمال باشید، حضور این رنگ در بین لباس‌ها و اکسسوری‌های شما بیشتر است.

رنگ مشکی در استایل مینیمال

هنگامی که تصمیم می‌گیرید آیتم های رنگی بپوشید، بهتر است یکی از آیتم‌های لباس‌تان مانند کیف، کفش، رژ لب، ژاکت یا… رنگی و شاخص باشد. مابقی آیتم‌ها بهتر است به رنگ‌های خنثی باشند.

رنگ‌های بولد در استایل مینیمال

شلوار

شلوارهای جین آبی یا دودی و یا شلوار‌های پارچه‌ای مشکی که متناسب، راحت و خوش‌دوخت باشند برای استایل مینیمال بسیار مناسب هستند.

تاپ، تی‌شرت یا بلوز

بهتر است بلوز یا تاپی را بپوشید که کاملا با اندام‌تان هماهنگی داشته باشد. بسیار مهم است آنچه که پوشیده‌اید نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد. در مورد تی‌شرتها، خیلی مهم است که تی‌شرت حالت لمه نداشته باشد یا خیلی گشاد نباشد. آنچه که در بالاتنه بر تن دارید بهتر است شق‌و‌رق بایستد. مخصوصا یقه لباس هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ یقه باید مرتب و منظم باشد. هر گونه شلختگی در استایل مینیمال قابل قبول نیست.

بالاپوش

کت‌های چرمی کلاسیک، بارانی‌ها و روپوش‌هایی با رنگ‌های خنثی و همچنین ژاکت‌های جین و بلیزر‌ها انتخاب‌های مناسبی برای استایل مینیمال هستند.

 طرح لباس‌ها

طرح‌های چهارخانه در استایل مینیمال

عموما پارچه‌هایی با زمینهی ساده و رنگ‌های خنثی انتخاب مناسبی برای استایل مینیمال هستند، اما اگر می‌خواهید از پارچه‌های طرح‌دار استفاده کنید، طرح‌های نواری و یا چهارخانه‌ که در آن‌ها تنها از دو رنگ استفاده شده برای سبک مینیمال مناسب هستند.

نوع پارچه‌ها

پارچه‌های شق‌و‌رق و آهار‌زده‌ای که از الیاف طبیعی تهیه شده‌اند بهترین انتخاب‌ها برای استایل مینیمال هستند. الیاف پنبه‌ای نه چندان نازک، پارچه‌های کتان، چیت، ابریشم دوپیونی، جین و چرم انتخاب‌های دیگری هستند که برای استایل مینیمال بسیار مناسبند.

همچنین در خصوص بافتنی‌ها، پارچه‌های کش‌باف ضخیم انتخاب مناسبی برای استایل مینیمال به شمار می‌آیند.