افتادگی سینه، مد و سلامتی

پوشیدن سوتین - مد و آزادی

در دهه ۱۹۶۰، متخصصان عبارت «افتادگی کوپر» را برای افتادگی سینه به کار بردند و می‌گفتند این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که خانم‌ها برای مدت‌ طولانی از سوتین استفاده نمی‌کنند. این اسم از رباط کوپر که سینه را به سمت بالا نگه می‌دارد گرفته شده است.

تئوری افتادگی کوپر دیگر از مد افتاده است. یافته‌های محققان نشان می‌دهد که افتادگی سینه در سنین بالا ارتباطی با سوتین یا حتی شیردهی ندارد و احتمالا به تعداد بارداری‌های یک خانم و فاصله بین تولد‌ها بستگی دارد.

به‌طور کلی، تبلیغاتی که برای نپوشیدن سوتین انجام می‌شود، بیشتر از اینکه موضوع سلامتی باشد، نوعی جلب توجه است و مد هیچ مبنایی در سلامتی ندارد. شاید مجلات در سال‌های اخیر مردم را به نپوشیدن سوتین تشویق کنند یا حتی روز بدون سوتین هم وجود داشته باشد؛ اما دلایل آنها هیچ ارتباطی با سلامتی ندارد.

نتیجه‌گیری

هنوز سند علمی کافی برای تأیید یا رد این موضوع وجود ندارد که پوشیدن یا نپوشیدن سوتین می‌تواند در افتادگی یا تغییر شکل سینه نقش داشته باشد.

همچنین، مدارکی که نشان دهد پوشیدن سوتینی با سایز مناسب روی سلامتی اثر منفی دارد کافی نیست. در واقع، استفاده از سوتینی با سایز مناسب به بهبود وضعیت و کاهش کمردرد در افرادی که سینه‌های بزرگ دارند کمک می‌کند. به‌عبارت دیگر، پوشیدن سوتین با سایز نامناسب ممکن است موجب درد و ناراحتی شود.

استفاده از سوتین ورزشی مناسب از سینه‌ها حمایت می‌کند و درد سینه هنگام فعالیت جسمی را کاهش می‌دهد. همچنین، فرد را به انجام ورزش بیشتر تشویق می‌کند. از طرفی، ورزشِ منظم به حفظ وزن متعادل فرد کمک کند و بنابراین، احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد.

در آخر

شما چه نظری درمورد عوارض سوتین و استفاده از آن دارید؟ آیا چیزی درمورد این شایعات شنیده‌اید؟ حتما نظرتان را با ما و سایر مخاطبان در میان بگذارید. در صورت تمایل، این مقاله را برای دوستانتان ارسال کنید و نظرشان را در این مورد بپرسید.