درمان پزشکی چروک‌های پیشانی

چین و چروک پیشانی

تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس، دیسپورت، زئومین): یک استراتژی درمان زیبایی است که برای رفع چین و چروک ناشی از حرکت زیاد عضلات استفاده می‌شود. این درمان باعث می‌شود که چین و چروک‌ها عمیق‌تر نشوند و در نتیجه با فلج کردن عضلات زیرین، به درمان چین و چروک پوست عمل می‌کند. این ماده معمولاً برای صاف کردن چین و چروک‌هایی که در پیشانی، بین چشم‌ها، گوشه‌های چشم (پاکلاغی) و خط خنده ظاهر می‌شوند، استفاده می‌شود.

تزریق فیلر یا ژل‌ها: تزریق ژل یک راه حل موقت برای رفع چین و چروک است. این روش درمانی بر روی مکانیزم حجم دادن به صورت کار می‌کند.

لایه‌بردارهای شیمیایی: لایه‌بردارهای شیمیایی با افزایش بازسازی سلول‌های پوستی به تسریع روند بازسازی پوست کمک می‌کنند. همان‌طور که لایه‌های مرده‌ی پوست صورت را با سرعت بیشتری از بین می‌برید، علائم مشهود پیری پوست تا حدی کمرنگ می‌شوند. بنابراین، لایه‌برداری شیمیایی نه تنها باعث کاهش چین و چروک و خطوط ریز می‌شود، بلکه به صاف شدن بافت کلی پوست صورت نیز کمک می‌کند. افرادی که دارای چین و چروک کمی هستند می‌توانند لایه‌بردارهای شیمیایی بدون نسخه را انتخاب کنند که معمولاً بدون عوارض و بی خطر هستند.

رتینوئیدها: رتینوئیدها مشتقات مصنوعی ویتامین A هستند که به عنوان یک روش درمانی محبوب برای پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. رتینوئیدها می‌توانند با افزایش تولید طبیعی کلاژن و الیاف الاستیک، تغییر رنگ و چروک پوست را کاهش دهند. توجه داشته باشید که رتینوئیدها می‌توانند پوست را تحریک کرده و باعث خشکی و حساسیت به نور شوند. فقط با تجویز پزشک می‌توانید از این درمان استفاده کنید.