راه اندازی آزمایشگاه تصویربرداری میکروسی‌تی اسکن نسخه‌ی جدید با حضور وزیر بهداشت

23 بهمن 1400 | 169 بازدید
در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب، آزمایشگاه تصویربرداری میکروسی‌تی اسکن نسخه‌ی جدید توسط دکتر بهرام عین‌اللهی در دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد.
راه اندازی آزمایشگاه تصویربرداری میکروسی‌تی اسکن نسخه‌ی جدید با حضور وزیر بهداشت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران آزمایشگاه پیش بالینی، روز سه شنبه 19 بهمن  1400، دکتر بهرام عین‌اللهی  وزیر بهداشت، آزمایشگاه تصویربرداری میکروسی‌تی اسکن نسخه‌ی جدید که در این آزمایشگاه مستقر است را افتتاح کرد.

این مراسم با حضور دکتر قناعتی رئیس دانشگاه، دکتر سعید سرکار رئیس پژوهشکده و روسا و معاونین مراکز تحقیقاتی در پژوهشکده فناوری‌ها و تجهیزات پیشرفته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت مجازی انجام شد.

دستگاه میکروسی‌تی in-vivo(درون تنی) یک میکروسی‌تی پیش بالینی است. میکروسی‌تی پیش بالینی برای تصویربرداری از حیوانات کوچک مانند موش آزمایشگاهی و رَت با رزولوشن 10 میکرون طراحی و ساخته‌شده است که به‌طور عمده در تحقیقات پایه‌ای پزشکی مانند داروسازی، پزشکی و سایر رشته‌های علوم پایه پزشکی مورداستفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر قابلیت تصویربرداری از موش، می‌توان از نمونه‌هایی مانند نمونه‌های بافتی، استخوان، دندان، حشرات و غیره با جزئیات در حد میکرومتر تصویربرداری کرد

تصاویر